Гильдия антикваров Украины

RSS UA RU

Новости

16.09.2012

Прекрасне мистецтво з Китаю

25 вересня в приміщені галереї “Лавра” відкриється виставка китайських художниць «Прекрасне мистецтво». Приурочена вона до 20-ї річниці з нагоди встановлення дипломатичних відносин між Китайською Народною Республікою та Україною

Мистецтво, особливо мистецтво живопису — найбільш безпосередня форма вираження почуттів. Порухом пензля художники втілюють на полотні чи папері своє бачення різних аспектів суспільного життя. У мистецтві не існує кордонів — просто живопис різних країн виражає їхні мистецькі традиції і культурну своєрідність.

Китай має багатющу культурно-мистецьку спадщину давніх цивілізацій, але сьогодні, паралельно зі стрімким розвитком економіки, тут відбувається активне засвоєння і переосмислення досягнень світової культури. Значну роль у цих перетвореннях відіграє інтелектуальний і естетичний потенціал китайських жінок. Зокрема художниці країни спрямовують свої мистецькі здібності на те, щоб показати світові, як і чим живуть їхні співвітчизники, змінити традиційні уявлення про китайських жінок.

Яскравою ілюстрацією цього є виставка, підготована за ініціативи Культурно-дослідницького центру України та Китаю «Ланьхва» з нагоди 20-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між двома країнами. Представлені тут роботи найвідоміших сучасних художниць Шанхаю свідчать про їхнє знайомство з найновішими західними трендами і водночас відзначаються неповторним шармом Сходу. 

Культурна подія такого масштабу — а перед українським глядачем одночасно дебютують близько 30 художниць -- неможлива без взаєморозуміння та співпраці сторін. У зв'язку з цим організатори висловлюють вдячність усім, хто допомагав у реалізації цього проекту, зокрема Музею Шереметьєвих. Сподіваємося, що дана виставка сприятиме дальшому поглибленню культурної співпраці між Китаєм та Україною.